Pohled podnikatelů na vývoj ekonomiky v příštím roce je zcela odlišný od toho, jak to vidí vláda nebo ČNB. Z ankety, kterou HN provedly mezi zástupci více než stovky domácích firem, jednoznačně vyplývá, že pokles ekonomiky očekává jasná většina, téměř 84 procent dotázaných.

Řada podniků už nyní cítí pokles poptávky. Další se bojí, že budou muset omezit či zastavit výrobu. A hlavní důvod? Drahé energie.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se