Jako epidemioložka pracovala Jana Prattingerová u hygieny více než 22 let. Řešila řadu lokálních epidemií, za sebou má i pandemii koronaviru. Nic z toho ji ale nepřimělo hygienu opustit, výpověď dala na stůl až poté, co ministerstvo zdravotnictví rozjelo snahu hygieny centralizovat. Podle Prattingerové totiž změna zhorší poskytované služby, sníží odbornost jejich zaměstnanců a povede k odchodu dalších zkušených lidí. Toho se obávají i kraje, které tvrdí, že hygieny fungují dobře. Nelíbí se jim navíc, že ministerstvo s nimi o chystané novele nejedná.

Zeptat se ředitele krajské hygieny na jeho názor ohledně centralizace není možné. Odpověď je vždy stejná – nemůžeme se vyjadřovat do médií, máme zákaz od státního tajemníka, otázky nebudeme komentovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se