Když v červnu schválila Poslanecká sněmovna novelu energetického zákona z dílny ministerstva průmyslu a obchodu pod vedením Jozefa Síkely (za STAN), mnoho poslanců se podivovalo, co všechno z ní nakonec vypadlo. Postrádali zejména opatření, která měla usnadnit a urychlit rozjezd fotovoltaiky. A další novelu už si proto chtějí ohlídat lépe. Koaliční strany proto restartovaly či vytvořily své vlastní týmy pro energetiku, jež dávají dohromady návrhy pro rozvoj obnovitelných zdrojů: pracovně mu říkají lex OZE.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









