Zápas kolem projektu devíti větrníků o výkonu až 55,8 megawattu na Liberecku skončil sportovní terminologií 2:1 pro vítr. Poté, co výstavbu větrného parku v referendu konaném souběžně s prezidentskými volbami obyvatelé Horní Řasnice odmítli, ji občané sousedních dvou obcí naopak podpořili. Investorská společnost W.E.B. Větrná energie má pro svůj projekt souhlas od Dolní Řasnice i Krásného Lesa.

V průběhu sobotního hlasování v Dolní Řasnici odevzdalo platný hlas 305 voličů. Výrazná většina 234 z nich přitom odpověděla záporně na otázku, zda by obec měla ukončit kroky směřující k výstavbě. Projekt větrné elektrárny odmítlo 74 voličů. Obdobně jednoznačný výsledek přineslo referendum i v Krásném Lese, 154 tamních občanů větrníky podpořilo, 75 odmítlo.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.