V Karlíně nesídlí jen Rohlík, Shipmonk či Rossum AI, ale i jedna málo známá česká technologická firma Ataccama, která je na nejlepší cestě ke statusu jednorožce. Na hodnotu přes miliardu dolarů by se měla dostat už velmi brzy, do konce příštího roku. Loňská investice od amerického fondu Bain Capital ve výši 3,6 miliardy korun podle odhadů dostala valuaci karlínského start-upu do vyšších stovek milionů dolarů.

Na prestižní metu, na kterou dosud dosáhly jen dvě tuzemské firmy, by měl Ataccamu dovést nový CEO. Michala Klause, který stál v čele společnosti od jejího založení v roce 2008, vystřídá od 1. října Mike McKee. Jde o zkušeného manažera, jehož životopis definují zejména štace v rychle rostoucích technologických společnostech jako PTC, Rapid7, ObserveIT, Proofpoint nebo Dotmatics.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.