Kvůli nástupu konkurence v podobě soukromých společností zlevnily České dráhy své jízdné. Národní dopravce tak chtěl ztížit RegioJetu a Leo Expressu vstup na trh v roce 2011, kdy se s nimi přetahoval o cestující na trati mezi Prahou a Ostravou. Kvůli tomu na něj soukromé firmy podaly žaloby o náhradu škody ve výši stovek milionů korun. Až teď, po více než deseti letech, se soudní válka mezi dopravci chýlí ke konci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









