Převážně bytové domy doplněné o komerční prostory vyplní nevyužívané pozemky mezi Masarykovým nádražím a autobusovou stanicí Florenc v centru Prahy. Jejich podobu v pondělí zveřejnili zástupci města a investor Penta Real Estate.
Projekt s názvem Florenc 21 propojí Karlín s Novým Městem. Vítěze návrhů na čtyři bloky, které vyrostou na původním železničním brownfieldu, vybrala mezinárodní porota. „Tato architektonická soutěž přivedla do Prahy špičky světové architektury,“ řekl Petr Hlaváček (STAN), náměstek pražského primátora pro oblast územního a strategického rozvoje.
Co se dočtete dál
- Co vznikne na bývalých železničních pozemcích v centru Prahy.
- Kdy plánuje Penta Real Estate začít nové budovy na Florenci stavět.
- Jaké další brownfieldy procházejí v Praze revitalizací.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









