Energetická firma ČEZ je po E.ON, innogy nebo Pražské energetice další, která ohlásila prudké zdražení dodávek energie. A nebude poslední.

Podle expertních odhadů ceny energií zůstanou vysoké po zbytek roku 2022 a jejich růst se v menší míře protáhne až do let 2024–2025. Spolu s prudce rostoucím plynem mají drahé energie vytáhnout v příštím roce spotřebitelům z kapsy 450–500 miliard korun. A také udržet inflaci na vysoké úrovni.

Špatnou zprávou je, že zatímco dodavatelé elektřiny a plynu oznamují téměř každý týden zdražení, vláda na tento vývoj zatím nenašla odpověď. Po vágních vyjádřeních o speciálním tarifu pro chudé a šetřivé od ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely přišel ministr financí Zbyněk Stanjura se slibem, že vláda nenechá nikoho v situaci, kdy by neměl peníze na plyn. Opět žádné podrobnosti, jen obecné teze a ujištění, že pomoc bude jednoduchá a také adresná, aby ji dostal pouze ten, kdo ji skutečně potřebuje. Konkrétní podobu úsporného energetického tarifu by měla dostat sněmovna do konce června.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.