Ceny elektřiny jsou nejvyšší v historii, rekordy na burzách trhá i plyn a za měsíc už začíná topná sezona. Tedy období, kdy jsou energie většinou ještě dražší než obvykle. A firmy už přemýšlí, jak nadcházející zimu přežít.
Výhled přitom není ani trochu pozitivní. Konec války na Ukrajině je v nedohlednu a do té doby se dramatický pokles cen čekat nedá. Pokud navíc Rusko zastaví dodávky plynu, půjdou pravděpodobně ještě výše. Evropské státy se proto už raději zavázaly, že společně sníží spotřebu ruského plynu o 15 procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









