Tři tisíce firem, které se ucházejí o dotaci na fotovoltaické panely, stále čekají na schválení svých žádostí ministerstvem průmyslu a obchodu. Jde o tři čtvrtiny všech žádostí podaných v letošním roce. Podle zástupců firem dochází ze strany ministerstva ke zbytečným průtahům. Společnosti, trýzněné vysokými cenami energií, to přitom obírá o další peníze. V době, kdy jsou ceny plynu a elektřiny abnormální, je každý měsíc čekání na vlastní zdroj energie velmi znát.

„Proces hodnocení a schvalování žádostí je naprosto nepřiměřeně dlouhý, přitom ministerstvo deklarovalo, že bude svižný. V praxi ale nejsou vyhodnoceny ještě ani ty, které se podávaly v březnu tohoto roku. Firmy od té doby čekají na zprávu, zda jim bude dotace přidělena, či nikoliv,“ stěžuje si Jiří Kvíz, člen dozorčí rady Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky a předseda jejího výboru pro dotační politiku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.