Pozoruhodným způsobem zdůvodnil nedávno německý správce přenosové soustavy Amprion  stamiliardovou investici do nového elektrického vedení spojujícího větrné parky v Severním moři s Hesenskem. Dopravit větrnou elektřinu do spolkové země ležící ve vnitrozemí bude prý nutné kvůli provozu datových center, jejichž kapacita s pokračující digitalizací nepřetržitě bobtná. 

To ukazuje, že očekávaná rostoucí poptávka po elektřině se zdaleka nepojí pouze s omílanou elektromobilitou, případně rozšířením teplených čerpadel, ale postihne mnohem více oblastí. A je také příčinou, proč stále více expertů začíná hovořit o tom, že 144 let po Edisonově patentu žárovky nastává „doba elektrická“. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze