Ústavní soud zrušil rozhodnutí Nejvyššího soudu, který zpochybnil právo pražské soukromé Vysoké školy ekonomie a managementu (VŠEM) vybírat poplatky za studium. Druhá nejvyšší soudní instance původně vyhověla dovolání bývalé studentky školy Karoliny R. z Nýdku u Třince, která předčasně ukončila studium a škola po ní požadovala doplatit 170 tisíc korun za zbylé dva nedostudované roky. A to včetně penále za nedodržení smlouvy.

Nárok školy loni v srpnu Nejvyšší soud odmítl s odůvodněním, že její vedení u ministerstva školství nezaregistrovalo předpis, který školné stanoví. A že tak není oprávněna peníze požadovat. Nyní se bude muset případem zabývat znovu.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Co je jádrem sporu mezi školou a její bývalou studentkou
  • Jaký vliv na podobné případy může tento spor mít
  • Co ústavní soudci ve svém nálezu vytkli Nejvyššímu soudu
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.